Çanakkaleden Dumlupınara Yükselen Şanlı Bayrak Yarışması Sonuçlandı

Çanakkaleden Dumlupınara Yükselen Şanlı Bayrak Yarışması Sonuçlandı

ÇANAKKALEDEN DUMLUPINARA YÜKSELEN ŞANLI BAYRAK YARIŞMASI SONUÇLANDI

Dumlupınar Üniversitesi Sosyal Sorumluluk Projeleri Yönetim Birimi ile Kütahya Sosyal Bilimler Lisesi işbirliğinde düzenlenen “Çanakkale’den Dumlupınar’a Yükselen Şanlı Bayrak” Kütahya liseler arası kompozisyon, şiir ve resim yarışması sonuçlandı.

Tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri Çanakkale Zaferidir. Çanakkale savunması büyük bir destandır. Öyle bir destan ki, bu büyük manayı, yedisinden yetmişine kadar herkes yüreğinde gururla hisseder. Çanakkale’de yazılan şanlı tarih, Dumlupınar’da istiklalin adı oldu. Ne büyük şeref ki istiklal zaferinin yaşandığı topraklardayız.

Tarihimizin o şeref sayfalarını ebediyen hatırlamak ve yaşatmak için Dumlupınar Üniversitesi öğrencileri “Kalevani” adını verdikleri bir seramik sunu takımı hazırladılar. Çanakkale Harbinde buğday çorbasını içinden içtikleri pişmiş topraktan yapılan çanaklara verilen kabın adı olan evani ile Çanakkale’nin kalesini birleştiren öğrenciler,  Kalevani’ ye hayat verdiler. Bu anlamlı projeyle o şanlı günleri “Çanakkale ve Dumlupınar Ruhunu” ebediyen yaşatacaklar.

Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kütahya Sosyal Bilimler Lisesi de, Dumlupınar Üniversitesi öğrencilerinin hazırladıkları “Kalevani” adlı sunu takımının ödül olarak verildiği kompozisyon, şiir ve resim yarışmasının yürütücülüğünü üstlenerek projeye önemli bir destek verdiler.  Kütahya Sosyal Bilimler Lisesi Konferans Salonunda yapılan yarışmanın ödül törenine Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Remzi GÖREN, Kütahya İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin DÜLGER, Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman ŞAN, İl Milli Eğitim Şube Müdürü İbrahim AYBEK, okul müdürleri, öğrenciler ve misafirler katıldı.

Resim dalında birincilik ödülünü Ali Güral Anadolu Lisesinden Zübeyde SEÇEN, ikincilik ödülünü Fatih Anadolu Lisesinden Şevval Feyza SARI ve üçüncülük ödülünü Sosyal Bilimler Lisesinden Süeda YILMAZ kazandı.

Şiir dalında birincilik ödülünü Sosyal Bilimler Lisesinden Halil İbrahim ÖRÜMCÜ, ikincilik ödülünü Kılıçarslan Anadolu Lisesinden Burak ŞEN ve üçüncülük ödülünü Sosyal Bilimler Lisesinden Ezgi BARAN kazandı.

Kompozisyon dalında birincilik ödülünü Kütahya Lisesinden Zeynep Sudenur ELEBİOĞLU, ikincilik ödülünü Atatürk Anadolu Lisesinden Serdar BATMAZ ve üçüncülük ödülünü Kütahya Lisesinden Sevgi USLU kazandı.

 

 

Son Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2017, Cuma